See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt
"Hiiu-Suuremõisa lossi seinamaalingute uuringud ja konserveerimine" (24.08.2015−30.08.2015); Vastutav täitja: Maris Veeremäe; Eesti Kunstiakadeemia; Finantseerija: Eesti Kunstiakadeemia; Eraldatud summa: 0 EUR.
Hiiu-Suuremõisa lossi seinamaalingute uuringud ja konserveerimine
24.08.2015
30.08.2015
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS valdkondETIS alamvaldkondCERCS valdkondFrascati Manuali valdkondProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.1. Arhitektuur ja tööstusdisainT240 Arhitektuur, sisekujundus2.1 Ehitusteadused100,0
AsutusRollPeriood
Eesti Kunstiakadeemiakoordinaator24.08.2015−30.08.2015

Hiiu -Suuremõisa on üks suurejoonelisemaid barokkstiilis mõisaansambleid Eestimaal, lossi ruumides paikneb riiklik kutseõppeasutus Hiiumaa Ametikool. Septembris 2014 algasid lossis ulatuslikud ehitustööd. Kuna lossi ajaloolised interjöörid pakuvad häid praktikavõimalusi konserveerimiseriala tudengitele, sündis otsus töödesse panustada ning konserveerida peahoone kahe ruumi (2/206 ja 16/213) seinamaalingud, rakendades selleks rahvusvahelise tudengipraktika formaati Nordplus koostöövõrgustiku raames.
Projektis osalesid Eesti Kunstiakadeemia ja Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute konserveerimisele-restaureerimisele spetsialiseerunud tudengid ning Hiiumaa Ametikooli õppurid. Lisaks osalesid tudengid Soome Novia Kõrgkoolist ja Rootsi Uppsala Ülikooli Gotlandi kolledžist. Koos juhendajatega on projektis osalejaid kokku 32. Viidi läbi maalingute põhjalikud uuringud, töötati välja konserveerimise detailkontseptsioon ja –metoodika ning rakendati seda suuremate näitealade restaureerimisel. Projekti jätkusuutlikkuse tagasid Hiiumaa Ametikooli õppurid ja juhendajad, kes järgneva õppetöö osana konserveerimistööd lõpule viisid. Projekti juhtis Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakond (Hilkka Hiiop, Merike Kallas, Maris Veeremäe), kaasatud olid ka Muinsuskaitseameti Hiiu vaneminspektor Dan Lukas, Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna juhataja Heli Tuksam ning Novia Kõrgkooli ja Gotlandi Kolledži õppejõud. Töö tulemused dokumenteeriti ning esitati Muinsuskaitseametile.