See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt DMVSF17065
DMVSF17065 "Liikuma kutsuv kool – laste ja noorte liikumisprogrammi arendamine (1.01.2017−31.12.2017)", Merike Kull, Tartu Ülikool, Meditsiiniteaduste valdkond, sporditeaduste ja füsioteraapia instituut.
DMVSF17065
Liikuma kutsuv kool – laste ja noorte liikumisprogrammi arendamine
Physically active schools - development of physical activity program for children and youth
LKK
1.01.2017
31.12.2017
Õppearendusprojekt
Muu
PerioodSumma
01.01.2017−31.12.2017217 853,00 EUR
217 853,00 EUR
Sotsiaalministeerium

Projekti kaugeesmärgiks on: Eesti laste ja noorte istumisaja vähendamine ja liikumisaktiivsuse suurendamine koolipäeva jooksul arendades ja rakendades liikumisaktiivsust toetavaid meetmeid koolikeskkonnas. Käesoleva projekti raames arendatakse laste ja noorte liikumisprogrammi. Liikumisprogrammi arendus toimub läbi tegevusuuringu, luues kümnest koolist koosneva võrgustiku ning piloteerides arendatavaid tegevusi võrgustikus ning mõõtes muutusi võrgustikus. Projekti tegevused on sisendiks programmi laiendamiseks ja edasiseks arendamiseks. Projekti raames tehtavad tegevused on: - Liikuma kutsuva kooli pilootvõrgustiku arendamine tuginedes teaduspõhistele meetoditele ning mis toetaks võrgustikus osalevaid koole õpilaste liikumisaktiivsuse võimaluste loomisel koolipäeva jooksul; - LKK võrgustiku eesmärkide ja tegevuste nähtavuse tagamine, mis soodustab õpilaste liikumisaktiivsust toetavate sotsiaalsete praktikate toimimist nii võrgustiku sees kui ühiskonnas laiemalt; - liikumisprogrammi sisuelementide teaduspõhine arendus, mis on suunatud kooli personali muutustevalmiduse, motivatsiooni ja oskuste suurendamisele, õpilaste istumisaja vähendamisele ja liikumisaktiivsuse suurendamisele koolipäeva jooksul; - liikumisprogrammi sisuelementide teaduspõhine arendus, mis on suunatud õpilaste istumisaja vähendamisele ja liikumisaktiivsuse suurendamisele I ja II kooliastme ainetundides ning vahetundides; - tegevusuuringu teostamine programmi rakendatavuse hindamiseks; - uuringu teostamine õpilaste ja koolipersonali liikumisaktiivsuse näitajate mõõtmiseks koolipäeval; - ettepanekute tegemine õpilaste ja kooli vajadustega kooskõlas oleva liikumisprogrammi edasiseks arendamiseks.