See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt VNF391
VNF391 "VISURF - Residentaalse tuleviku visioonid - muutuv eluase (1.10.2008−1.10.2011)", Katrin Paadam, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Majandusteaduskond, Rahvusvaheliste suhete instituut, Majandussotsioloogia õppetool.
VNF391
VISURF - Residentaalse tuleviku visioonid - muutuv eluase
VISURF - Visions of Residential Futures - Housing in Transformation
VISURF - Visions of Residential Futures - Housing in Transformation
1.10.2008
1.10.2011
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
2. Ühiskonnateadused ja kultuur2.11. SotsiaalteadusedS210 Sotsioloogia 5.4. Teised sotsiaalteadused (sotsiaal- ja kultuurantropoloogia, etnoloogia, demograafia, inim-, majandus- ja sotsiaalgeograafia, munitsipaal- ja regionaalplaneering, haldusjuhtimine, õigusteadus, lingvistika, politoloogia, sotsioloogia jne.100,0
AsutusRiikTüüp
NordForsk
PerioodSumma
01.10.2008−01.10.201185 000,00 EEK (5 432,49 EUR)
5 432,49 EUR
välisleping

Võrgustikupõhine Põhjamaade ja Baltimaade konsortsium analüüsib linna residentaalsete muutustega seotud protsesse ja nende mõju elukvaliteedile distsipliinideülese lähenemise kaudu, lülitades eluasemesotsioloogilistesse ja elamuarhitektuurilistesse uuringutesse ka majandusteadusliku ja tehnikateaduste alase ekspertiisi. Väljundiks on teadmistepõhised uued operatsionaliseeritavad eluasemestrateegilised visioonid ja soovitused eluasemepoliitika ümberkorraldamiseks. Projekti tulemuslikkus peab väljenduma partnerite kogemustele tuginevalt ühisuuringute käivitamises (sh EL raamprogrammid)- residentaalse ruumi ja kodukultuuride sotsiaal-kultuuriline analüüs ja muutuste mõju elamisvõimalustele, ehitusturule ja jätkusuutlikule praktikale.
This Nordic-Baltic consortium focuses on the analysis of urban residential transformation processes and their impacts on life quality within trans-disciplinary R&D oriented group combining architectural housing design and residential sociology with economical and technical expertise. The outcome includes knowledge-based new visions, operational strategies for action and guidelines for reorienting future housing policies. Benefits will be the reinforcement of experiences across participating countries and invigorated research (including EU programmes) on social and cultural interpretations of residential spaces and home cultures with crucial implications for life opportunities, building market conditions and sustainable practices.
KirjeldusProtsent
Alusuuring60,0
Rakendusuuring20,0
Katse- ja arendustöö20,0