See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt LMIN12198
LMIN12198 "Mõisakoolide sisekliima- ja materjaliuuringud I etapp (18.12.2012−21.12.2012)", Targo Kalamees, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Ehitusteaduskond, Ehitiste projekteerimise instituut, Ehitusfüüsika ja energiatõhususe õppetool.
LMIN12198
Mõisakoolide sisekliima- ja materjaliuuringud I etapp
Research of Indoor Climate and Performance of Materials in Manor Schools
Mõisakoolide sisekliima- ja materjaliuuringud I etapp
18.12.2012
21.12.2012
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.15. Ehitus- ja kommunaaltehnikaT230 Hooneehitus2.1. Ehitusteadused (ehitusprojekteerimine, ehitustehnika, tööstus- ja tsiviilehitus ning teised seotud teadused)100,0
AsutusRiikTüüp
Kultuuriministeerium
PerioodSumma
18.12.2012−21.12.201212 157,00 EUR
12 157,00 EUR
siseriiklik leping

Mõisakoolide sisekliima- ja materjaliuuringute projekti eesmärk on selgitada: mõisakoolide sisekliima (temperatuur, suhteline niiskus, õhu süsihappegaasi sisaldus) tingimusi ja siseruumide niiskus- ja temperatuurikoormust; välisseinte ja vundamentide niiskustehnilist toimivust ning soojus- ja niiskusrežiimist tingitud materjalide kahjustusi; määrata materjalide pinnal esinevaid hallituskahjustusi ja puitmaterjalide mädanikkahjustusi; hinnata restaureerimis- ja rekonstrueerimistööde eesmärkide täitumist; saada alusandmeid tulemuste võrdlemiseks teiste ajalooliste massiivseintega hoonetega.
The aim of the project "Research of Indoor Climate and Performance of Materials in Manor Schools" is to clarify: condition of indoor climate (temperature, comparative humidity, carbon dioxide content in air) in manor school and indoor humidity and temperature load; hygrothermal performance of exterior walls and foundation and heat and moisture regime due to material impairments; assign mould impairments on material surfaces and rot impairments on wood material surfaces; assess the fulfillment of restoration and reconstruction objectives; obtain basic information to compare the results with other historical buildings with massive walls.
KirjeldusProtsent
Rakendusuuring100,0