Käesoleva teadusprojekti eesmärgiks on uudse anoodimaterjali väljatöötamine tahkeoksiidsetele kütuseelementidele. Uudne anoodimaterjal põhineb elektronjuhtivate keraamiliste materjalide, nagu La0.8Sr0.2Cr0.5Mn0.5O3 (LSCM) või La0.8Sr0.2VO3 (LSV), infiltreerimisel poorsesse madaltemperatuursesse elektrolüüdimaterjali (nt Sm-dopeeritud tseeriumoksiidi).
Teadusprojekt valmib kahe uurimisrühma koostöös. Nii Eesti kui Ameerika Ühendriikide uurimisrühmad osalevad väga aktiivselt tahkeoksiidsete kütuseelementide (TOKE) alases teadustöös ning omavad teineteist täiendavat kompetentsi kütuseelementide temaatikas. Tartu Ülikooli uurimisrühmas on madal-temperatuursete TOKE materjalide valmistamise ja elektrokeemilise karakteriseerimisega tegeldud juba üle 9 aasta. Pennsylvania Ülikooli uurimisgruppi on aga laialdaselt tunnustatud niklit mittesisaldavate anoodimaterjalide ja madaltemperatuursete elektroodimaterjalide valmistamise metoodika (infiltreerimismeetodi) väljatöötamise eest.
Projekt toetub mõlema osapoole ulatuslikele kogemustele ja erialastele teadmistele. Tartu Ülikooli teadlased panustavad projekti oma teadmistega poorsete ja madaltemperatuursete TOKE materjalide elektrokeemilisest analüüsist, samas kui Pennsylvania Ülikooli uurimisgrupp toetub oma kogemustele infiltreerimismeetodi ja keraamiliste anoodide valmistamise alal. Pennsylvania Ülikooli oskusteabe ja kogemuste najal käivitatakse Tartus õhukeste keraamiliste kilede valmistamise süsteemid . See võimaldab mõlemal rühmal valmistada kütuseelemente täpselt sama metoodika alusel ning loob hea aluse edasiseks rahvusvaheliseks koostööks.