"Muu" projekt VIR516
VIR516 "Energiatõhus ja ökoloogiline majapidamine (1.04.2011−31.12.2013)", Aime Ruus, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, TTÜ Tartu Kolledž, Säästva tehnoloogia õppetool .
VIR516
Energiatõhus ja ökoloogiline majapidamine
Energy Efficient and Ecological Housing
Energy Efficient and Ecological Housing
1.04.2011
31.12.2013
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.15. Ehitus- ja kommunaaltehnikaT230 Hooneehitus2.1. Ehitusteadused (ehitusprojekteerimine, ehitustehnika, tööstus- ja tsiviilehitus ning teised seotud teadused)50,0
1. Bio- ja keskkonnateadused1.12. Bio- ja keskkonnateadustega seotud uuringud, näiteks biotehnoloogia, molekulaarbioloogia, rakubioloogia, biofüüsika, majandus- ja tehnoloogiauuringudP330 Bioenergeetika 1.5. Bioteadused (bioloogia, botaanika, bakterioloogia, mikrobioloogia, zooloogia, entomoloogia, geneetika, biokeemia, biofüüsika jt50,0
AsutusRiikTüüp
ERDF
PerioodSumma
01.04.2011−31.12.2013954 979,00 EUR
954 979,00 EUR
välisleping, CENTRAL BALTIC INTERREG IVA

Projekti käigus ajakohastavad Soome, Läti ja Eesti partnerid teavet väikeelamutes kasutatavate biomassi- ja puiduenergiapõhiste boilerite ja seadmete, kasutatavate põletamistehnoloogiate ning kodumasinate kasutamisharjumuste kohta koduregioonis. Testitakse ja analüüsitakse erinevate biomassi kasutatavate boilerite ja kombiboilerite energeetilist efektiivsust. Luuakse boilerite paigaldajate ja energeetikaalaste nõustajate jaoks sobiv õppematerjal ning viiakse läbi täienduskoolituskursusi bioenergia tõhusa kasutamise motiveerimiseks ja rakendamiseks. Arendatakse ja testitakse tarbijakesksete nõustamisteenuste ning teabevõrgustiku mudelit, milleks luuakse usaldusväärsed ja lihtsalt kasutatavad avalikkusele suunatud juhendmaterjalid, mis on abiks kodumajapidamise energiasäästlikumaks muutmisel.
Through the project the partners in Finland, Estonia and Latvia will collect information of heating technology, boilers and devices utilizing wood energy and other bioenergy in different forms and home appliances. New training material and courses for installers and advisers of energy efficient use of bioenergy will be developed and pilot trainings organized. Another main objective of the project is to develop and test the consumer directed guidance services and network operations model. The goal is to organize reliable and easily accessible energy guidance for the public.
KirjeldusProtsent
Rakendusuuring100,0