See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Riiklik programm: Eesti keel ja kultuurimälu" projekt EKKM09-121
EKKM09-121 "Eesti ja soome-ugri keeleteaduse ajakirja väljaandmine kõrgetasemelise humanitaarajakirjana (1.01.2009−31.12.2009)", Helle Metslang, Tartu Ülikool.
EKKM09-121
Eesti ja soome-ugri keeleteaduse ajakirja väljaandmine kõrgetasemelise humanitaarajakirjana
1.01.2009
31.12.2009
Teadus- ja arendusprojekt
Riiklik programm: Eesti keel ja kultuurimälu
AsutusRollPeriood
Tartu Ülikoolkoordinaator01.01.2009−31.12.2009
PerioodSumma
01.01.2009−31.12.200928 230,00 EEK (1 804,23 EUR)
1 804,23 EUR

Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut on alustamas rahvusvahelise keeleteadusliku ajakirja Eesti ja soome-ugri keeleteaduse ajakiri / Journal of Estonian and Finno-Ugric Linguistics väljaandmist. Koostamisel-toimetamisel on ajakirja esimene number. Selle ajakirjaga on võetud suund eesti keele ja sugulaskeelte alaste teadustööde senisest intensiivsemaks viimiseks rahvusvahelisse lingvistikasse, nii Euroopa kui Eesti teadusmaailmas aktsepteeritava teadusväljaande kujundamiseks. Ajakiri avaldab keeleteaduslikke artikleid ja suuremahulisi uurimusi eesti ja soome-ugri keelte kohta. Avaldatakse ka üldkeeleteaduslikke töid, kui on kasutatud eesti või teiste soome-ugri keelte materjali või kui käsitlus on oluline eesti ja teiste soome-ugri keelte uurimisele. Ajakiri on avatud kaastöödeks kõikjalt maailmast. Avaldamise kriteeriumiks on kaastöö kvaliteet, mille üle otsustatakse pimeda eelretsenseerimise põhjal. Ajakirja eesmärke on elavdada eesti ja soome-ugri keelte uurimist ja vastavat diskussiooni ning tõsta vastava uurimistöö taset kogu valdkonnas. Ajakiri on Internetis tasuta kättesaadav. Kavandatud ajakiri on maailmas ainulaadne. Tegemist on üldkeeleteadusliku soome-ugri keeleteaduse ajakirjaga, mille üks fookus on eesti keel. Ajakiri erineb oluliselt samasisulistest väljaannetest, millest lähimad on Keel ja Kirjandus ning Linguistica Uralica. Keelest ja Kirjandusest eristub asutatav ajakiri keskendumisega lingvistikale ning eesti keele kõrval ka ingliskeelsete kaastööde avaldamisega; Linguistica Uralicast - suurema rõhuasetusega eesti keele käsitlustele ning eestikeelsete kaastööde avaldamisega. Ajakiri hakkab ilmuma sagedusega üks köide aastas, mis võib jaguneda 2-4 numbriks. Selline paindlikkus tagab vastavalt kaastööde laekumisele nii suuremahuliste tööde (monograafiad, kogumikud) kui tavapäraste artiklinumbrite avaldamise võimaluse. Ajakirjal on toimetus ja rahvusvaheline toimetuskolleegium. Ajakiri täidab kõiki nõudeid, mis on märgitud Thomson-reutersi ajakirjade valiku põhimõtetes.