See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"RITA1" projekt RITA1/02-60
RITA1/02-60 "Eesti mereala keskkonna ja loodusväärtuste hindamise ja seire innovaatilised lahendused (1.01.2019−31.12.2021)", Georg Martin, Tartu Ülikool.
RITA1/02-60
Eesti mereala keskkonna ja loodusväärtuste hindamise ja seire innovaatilised lahendused
Innovative approaches to monitoring and assessing marine environment and nature values in Estonian sea area
1.01.2019
31.12.2021
Teadus- ja arendusprojekt
RITA1
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
1. Bio- ja keskkonnateadused1.8. Keskkonnaseisundit ja keskkonnakaitset hõlmavad uuringudT270 Keskkonnatehnoloogia, reostuskontroll1.5 Maateadused ja nendega seotud keskkonnateadused100,0
AsutusRollPeriood
Tartu Ülikoolkoordinaator01.01.2019−31.12.2021
PerioodSumma
01.01.2019−31.12.2021947 370,00 EUR
947 370,00 EUR

Projekti eesmärgiks on arendada mereala innovaatilisi seire-, analüüsi- ja hindamismeetodeid et tagada EL merestrateegia ja loodusdirektiivi nõuetega kooskõlas olev mereala seisundi ja seda mõjutavate survetegurite hindamine. Arendatavad metoodikakomplektid avardavad mereseire võimalusi ning võimaldavad infot hankida kulutõhusamalt, põhjalikumalt ja operatiivsemalt. Spetsiifilisemateks alateemadeks on merepõhja koosluste ja majanduslikult oluliste kalaliikide koelmualade keskkonnaseisundi ja survetegurite aja- ja kuluefektiivsete hindamismeetodite väljatöötamine. Väljatöötatud hindamismeetodeid rakendatakse alternatiivsete meremajandamise, reostuskoormuste ja võõrliikide sissetalumise tarvis. Uudsetesse mudelitesse integreeritakse eri tüüpi andmekihte ja informatsiooni ökosüsteemi elementide vahelistest interaktsioonidest, mis võimaldab püstitada keerukamaid hüpoteese ning lahendada Läänemere meremajandamise suuremaid väljakutseid.
In this project, we present several methodological and technological avenues to improve marine monitoring and assessment methods on two specific ecosystems defined in the call: seafloor habitats and fish spawning areas in shallow coastal areas and adjacent rivers. We will develop and test innovative and cost-effective monitoring systems, as well as indicators of environmental status in order to implement the Marine Strategy Framework Directive and the Habitat Directive as well as to provide better advice and guidance about the sustainable usage of valuable marine resources. We will develop and apply spatially explicit assessment methods for evaluating how alternative human uses either alone or in combination may affect biotic patterns, ecosystem functioning and societal benefits, with the aim of supporting sustainable governance and blue growth primarily in coastal areas. This will be done under alternative pressure- and policy-scenarios.
https://sisu.ut.ee/mererita
AsutusRollRiikTüüpKommentaar
Tallinna TehnikaülikoolpartnerEesti Vabariik
Eesti MaaülikoolpartnerEesti Vabariik