See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt LMIN12191
LMIN12191 "Oluliste looduslike ning inimtegevuse tulemusena rikutud (tugevasti muudetud või tehislike) vooluveekogude hüdromorfoloogilise aseisundi uurimine ning hüdromorfoloogilise seisundi hindamise metoodika väljatöötamine" (28.11.2012−30.11.2013)", Enn Loigu, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Ehitusteaduskond, Keskkonnatehnika instituut, Keskkonnakaitse aluste õppetool.
LMIN12191
Oluliste looduslike ning inimtegevuse tulemusena rikutud (tugevasti muudetud või tehislike) vooluveekogude hüdromorfoloogilise aseisundi uurimine ning hüdromorfoloogilise seisundi hindamise metoodika väljatöötamine"
Assesment of the hydromorphological state ofartificial or heavily modified (flowing) waterbodies that have been seriously afected either by natural condituions or human activities and elaboration of the methodology for assesment of their state.
Oluliste looduslike ning inimtegevuse tulemusena rikutud (tugevasti muudetud või tehislike) vooluveekogude hüdromorfoloogilise aseisundi uurimine ning hüdromorfoloogilise seisundi hindamise metoodika väljatöötamine"
28.11.2012
30.11.2013
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.2. MaateadusedP470 Hüdrogeoloogia, geoplaneering ja ehitusgeoloogia 1.4. Maateadused ja sellega seotud keskkonnateadused (geoloogia, geofüüsika, mineroloogia, füüsiline geograafia ning teised geoteadused, meteoroloogia ja ning teised atmosfääriteadused, klimatoloogia, okeanograafia, vulkanoloogia, paleoökoloogia80,0
1. Bio- ja keskkonnateadused1.4. Ökoloogia, biosüstemaatika ja -füsioloogiaB260 Hüdrobioloogia, mere-bioloogia, veeökoloogia, limnoloogia 1.5. Bioteadused (bioloogia, botaanika, bakterioloogia, mikrobioloogia, zooloogia, entomoloogia, geneetika, biokeemia, biofüüsika jt20,0
AsutusRiikTüüp
Keskkonnaministeerium
PerioodSumma
28.11.2012−30.11.201333 019,17 EUR
33 019,17 EUR
siseriiklik leping

Väliuuringute läbiviimine valitud Eesti vooluveekogudel leidmaks uut teavet tüübispetsiifiliste hüdromorfoloogiliste tunnuste kohta lähtudes olemasolevatest standarditest. Teavet kasutatakse hüdromorfoloogiliste kvaliteedinäitajate klassipiiride väljatöötamiseks, mida omakorda on vaja veekogude seisundi hindamisel vastavalt Euroopa Liidu veepoliitika raamdirektiivile. .
Field studies on selected heavlily modified waterbodies in Estonia with the goal to obtain new information on typical hydromorphological parameters on the bases of existing standards. This data will be used for elaboration of the class borders for hydromorphological quality assessment, needed for the implementation of EU Water Framework Directive.
KirjeldusProtsent
Rakendusuuring100,0