See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt VIR470
VIR470 "SUBMARINER Läänemere ressursside jätkusuutlik kasutamine (1.09.2010−1.09.2013)", Arvo Iital, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Ehitusteaduskond, Keskkonnatehnika instituut, Keskkonnakaitse aluste õppetool.
VIR470
SUBMARINER Läänemere ressursside jätkusuutlik kasutamine
SUBMARINER Sustainable Uses of Baltic Marine Resources
SUBMARINER Sustainable Uses of Baltic Marine Resources
1.09.2010
1.09.2013
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
1. Bio- ja keskkonnateadused1.8. Keskkonnaseisundit ja keskkonnakaitset hõlmavad uuringudT270 Keskkonnatehnoloogia, reostuskontroll1.4. Maateadused ja sellega seotud keskkonnateadused (geoloogia, geofüüsika, mineroloogia, füüsiline geograafia ning teised geoteadused, meteoroloogia ja ning teised atmosfääriteadused, klimatoloogia, okeanograafia, vulkanoloogia, paleoökoloogia100,0
AsutusRiikTüüp
EL struktuurifondid (ERDF)
PerioodSumma
01.09.2010−01.09.20131 408 194,00 EEK (90 000,00 EUR)
90 000,00 EUR
välisleping, INTERREG IVB

Uued tehnoloogiad ja lisandunud teadmised võimaldavad mereökosüsteeme hoopis uut moodi vaadelda ja kasutada. Ressursse ei saa hinnata ainuüksi nende kommertsväärtuse alusel, vaid ka lähtuvalt sellest, millist potentsiaalset rolli need omavad mere keskkonnaseisundi parandamisel. Vetikate ja pilliroo utiliseerimine, biotehnoloogia, kalade ja rannakarpide kasvandused ning lainete energia on näideteks sellistest võimalikest kasutustest, mida on seni ebapiisavalt uuritud Läänemere tingimustes. Me ei mõista täielikult ei saadavat keskkonnakaitselist kasu või keskkonnamõjusid ega tea ka, kas kasutamine on majanduslikult mõttekas. Seetõttu ongi projekt seadnud eesmärgiks selgitada võimalusi erinevate mereressursside täiendavaks kasutamiseks.
Novel technologies and growing knowledge provide opportunities for new uses of marine ecosystems, which should not only be valued for their commercial appeal but also for their potentially significant contribution to solving its environmental problems: Macroalgae cultivation, utilization of reed, blue biotechnology, innovative fish and mussel mariculture solutions and wave energy are among such new possible uses. Many of these uses & technologies have, however, not been sufficiently tested in the Baltic Sea conditions. Neither their environmental benefits & impacts nor their economic feasibility & regional applicability are thoroughly understood. Therefore, the project aims for studing a way on how to elaborate the possible growth in marine sea uses.
KirjeldusProtsent
Rakendusuuring100,0