See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt BF13
BF13 "Masina- ja aparaadiehituslike toodete katsetamine virtuaalses keskkonnas." (17.06.2005−31.12.2008); Vastutav täitja: Martin Eerme; Tallinna Tehnikaülikool (partner), Tallinna Tehnikaülikool, Mehaanikateaduskond, Mehaanika ja tööstustehnika instituut, Raalintegreeritud tootmise ja projekteerimise õppetool (partner); Finantseerija: Tallinna Tehnikaülikool; Eraldatud summa: 11 078 EUR.
BF13
Masina- ja aparaadiehituslike toodete katsetamine virtuaalses keskkonnas.
Product testing in virtual environment.
Masina- ja aparaadiehituslike toodete katsetamine virtuaalses keskkonnas.
17.06.2005
31.12.2008
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
muu - > HTM baasfinantseerimine
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.13. Mehhanotehnika, automaatika, tööstustehnoloogiaT210 Masinaehitus, hüdraulika, vaakumtehnoloogia, vibratsioonakustiline tehnoloogia 2.3. Teised tehnika- ja inseneriteadused (keemiatehnika, lennundustehnika, mehaanika, metallurgia, materjaliteadus ning teised seotud erialad: puidutehnoloogia, geodeesia, tööstuskeemia, toiduainete tehnoloogia, süsteemianalüüs, metallurgia, mäendus, tekstiilitehnoloogia ja teised seotud teadused).100,0
AsutusRiikTüüp
Tallinna Tehnikaülikool
PerioodSumma
17.06.2005−31.12.2008173 333,00 EEK (11 078,00 EUR)
11 078,00 EUR

Projekti eesmärgiks on arendada välja toodete kompleksne virtuaalse testimise ja simulatsiooni metodoloogia ning vahendid. See sisaldab endas masina- ja apraadiehituslike toodete modelleerimist arvutil (tugevusarvutused, kehade süsteemi kinemaatika ja dünaamika, hüdrodünaamika, aerodünaamika analüüsi). Lisaks on kavas virtuaalkeskonnas tehtud katsete tulemuste oigsuse kontrollimiseks projekteerida ja valmistada katsestend reaalsete toodete katsetamiseks varieeruvas koormussituatsioonis.Vajadus on tingitud ettevotete noudlusest üha enam katsetada/kontrollida korgendatud ohufaktoriga ja vastutusrikkaid masina- ja apraadiehituse tooteid. Samas on toodete katsetamine reaalses keskkonnas kulukas, kuna nouab prototüüpide valmistamist (materjali, tööjou, transpordi ja aja kulu). Suuregabariidiliste toodete puhul on reaalne katsetamine sageli voimatu. Tänapäeval arendatakse enamus tooteid tooteperedena ning katestustulemusi on vaja teada koigi tootepere liikmete kohta. Kuid see tostab jällegi katsetuste hinda. Katsetuste korge hinna tottu on toodete testimine sageli ebapiisav, mistottu on ka nende toodete konkurentsivoime nork. Lahenduseks on toodete ja protsesside modelleerimine arvutil, mis voimaldab viia läbi toodete testimist virtuaalses keskkonnas. Sellega saavutataks aja ja kulude oluline kokkuhoid.
The objective of the project is to develop virtualtesting and simulation methodology and means. It should involve product modelling in virtual environment (strength calculations, multi body dynamics, hydro- and aerodynamics analysis). The secondary objective is to develop testing facility to verify virtual testing results with realworld tests.The need is due to enterprises demand to test products with high safety requirements. Testing real products in realworld is often very expensive and time consuming. Testing products with big overall dimensions is often very difficult or impossible. Furthermore today most of products are devloped as product families and one needs test data for all members of product family. This makes realworld testing even more expensive. Due to high expenses of testing products are often tested insufficiently which means these products have low competitive ability. The solution would be virtual product testing, which enables product testing in early design phase and thus saves time and costs.
KirjeldusProtsent
Rakendusuuring50,0
Katse- ja arendustöö50,0