See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Riiklik programm: Eesti keel ja kultuurimälu" projekt EKKM09-91
EKKM09-91 "Eesti Rakenduslingvistika Ühingu aastaraamatu väljaandmine ja veebikeskkonna uuendamine (1.01.2009−31.12.2009)", Maria-Maren Linkgreim, Eesti Rakenduslingvistika Ühing.
EKKM09-91
Eesti Rakenduslingvistika Ühingu aastaraamatu väljaandmine ja veebikeskkonna uuendamine
1.01.2009
31.12.2009
Teadus- ja arendusprojekt
Riiklik programm: Eesti keel ja kultuurimälu
AsutusRollPeriood
Eesti Rakenduslingvistika Ühingkoordinaator01.01.2009−31.12.2009
PerioodSumma
01.01.2009−31.12.200947 050,00 EEK (3 007,04 EUR)
3 007,04 EUR

Eesti Rakenduslingvistika Ühing (ERÜ) on asutatud 2004. a kevadel, et ühendada üksikisikuid ja asutusi, kes tegutsevad rakenduslingvistika paljudes valdkondades ja soovivad kaasa aidata nende alade edendamisele Eestis. Ühingu loomisega kaasnevaid eesmärke oli luua rakenduslingvistika väljaanne, mis vastaks tänapäeva teadusnõudmistele (sariväljaanne, pimeretsenseerimine, rahvusvaheline toimetuskolleegium, esinemus rahvusvahelistes andmebaasides). ERÜ aastaraamatus avaldatakse eri rakenduslingvistika valdkondade (Eestis on olulisemateks võõrkeeleõpe ja eesti keele kui teise keele õpe, kontrastiivgrammatika uuringud, keeletehnoloogia, leksikoloogia ja leksikograafia, eri valdkondade terminoloogia, tõlkimine, keelepoliitika, hindamine ja vigade analüüs, keelehoole ja keelekorraldus) alaseid artikleid, millel on lisaks rakenduslikule ka teoreetiline kaal. Oodatud on artiklid, mis sõltumata teoreetilistest lähtekohtadest näitlikustavad kohaliku keelekasutuse, keeleõppe ja -õpetuse, arvutilingvistika jm najal üldisemaid keelearenguid ja -suundumusi. Kõigi mainitud alade teadlik arendamine on eesti keele hea käekäigu seisukohast ülioluline, mistõttu on tähtis julgustada autoreid nimetatud valdkondega tegelema ja uurimistulemusi publitseerima. ERÜ aastaraamat on ainuke regulaarne rakenduslingvistiline väljaanne Baltikumis, millel on mitmeid autoreid Lätist ja Leedust. Artikli võib esitada eesti, inglise, saksa või vene keeles. Muukeelne resümee peab olema inglise, saksa või eesti keeles. Iga ERÜ aastaraamatu artiklit arvustavad kaks retsensenti (väljaande kolleegiumist, aga ka väljaspoolt) vastavalt retsenseerimisankeedile. Retsensioonid arhiveerib ERÜ. Kaastöö ei tohi olla varem avaldatud ei perioodilistes väljaannetes ega konverentsi kogumikes, samuti ei tohi kaastöö samal ajal olla esitatud avaldamiseks üheski vormis, v.a. akadeemilise kraadi või diplomi taotlemiseks esitatud tööna, ettekandeteesidena või loenguna. ERÜ aastaraamatul on 16-liikmeline rahvusvaheline toimetuskolleegium. Aastaraamat on registreeritud ja refereeritud 11 bibliograafilises andmebaasis, s.h alates 2008. aastal ilmunud 4. köitest Thomson Reuters Web of Science'i andmebaasides. Seega on ERÜ aastaraamat ainus Eesti Teadusinfosüsteemi teadustegevuse tulemuste klassifikaatorile 1.1. vastav väljaanne, mis avaldab eesti keelt käsitlevaid artikleid eesti keeles. Seoses uutesse andmebaasidesse liitumisega on vajalik uuendada ERÜ aastaraamatu veebikeskkonda.