See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt MasterMind
MasterMind "MasterMind (Vaimse tervisega seotud häirete haldamine uuenduslike tehnoloogiate ja teenuste abil - telemeditsiin vaimsele tervisele) (10.02.2015−28.02.2017)", Airi Värnik, Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituut.
MasterMind
MasterMind (Vaimse tervisega seotud häirete haldamine uuenduslike tehnoloogiate ja teenuste abil - telemeditsiin vaimsele tervisele)
MasterMind (MAnagement of mental health diSorders Through advancEd technology and seRvices – telehealth for the MIND)
MasterMind (MAnagement of mental health diSorders Through advancEd technology and seRvices – telehealth for the MIND)
10.02.2015
28.02.2017
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
3. Terviseuuringud3.7. Kliiniline meditsiinB650 Psühhiaatria, kliiniline psühholoogia, psühhosomaatika 3.2. Kliiniline meditsiin (anestesioloogia, pediaatria, sünnitusabi ja günekoloogia, sisehaigused, kirurgia, stomatoloogia, neuroloogia, psühhiaatria, radioloogia, terapeutika, otorinolarüngoloogia, oftalmoloogia)100,0
AsutusRiikTüüp
Euroopa Komisjon
PerioodSumma
10.02.2015−28.02.201743 760,00 EUR
43 760,00 EUR
EC Program CIP-ICT-PSP-2013, Grant Agreement 621000 (subcontract)

MasterMind projekti eesmärk on pakkuda kättesaadavat kõrgekvaliteedilist ravi depressiooni põdevatele täiskasvanutele kasutades info- ja kommunikatsiooni-tehnoloogiaid (IKT). Uuringus kasutatakse arvutipõhist kognitiiv-käitumusliku teraapia (kKKT, ingl. cCBT) programmi iFightDepression depressiooni ennetamiseks, depressiooni taseme määramiseks ning kerge ja mõõduka depressiooniga inimeste toimetuleku parandamiseks. iFightDepression programm on veebipõhine ja kättesaadav patsientidele koduseks kasutamiseks. Uuringu eesmärgiks on alternatiivse ravivõimaluse pakkumine depressiooni all kannatavatele patsientidele ja statistiliste andmete kogumine (demograafilised andmed nagu vanus ja ametialane staatus registreerimise hetkel). Uuringu tulemuste põhjal saab analüüsida patsientide meeleolu andmeid ning rakendada uut tõhusat ravivahendit depressiooni sümptomite vähendamisel (hinnatakse küsimustiku abil).
KirjeldusProtsent
Katse- ja arendustöö100,0