See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Ülikoolide arengufondid" projekt TF3218
TF3218 "Nüüdiskultuuri uuringud Eesti kirjandus- ja kultuuriuuringute keskuses (1.01.2019−31.12.2020)", Piret Viires, Tallinna Ülikool, Humanitaarteaduste instituut.
TF3218
Nüüdiskultuuri uuringud Eesti kirjandus- ja kultuuriuuringute keskuses
Studies in Contemporary Culture in Centre for Estonian Literature and Culture Studies
Nüüdiskultuuri uuringud Eesti kirjandus- ja kultuuriuuringute keskuses
1.01.2019
31.12.2020
Teadus- ja arendusprojekt
Ülikoolide arengufondid
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
2. Ühiskonnateadused ja kultuur2.4. KultuuriuuringudS220 Kultuuriantropoloogia, etnoloogia 6.5 Teised humanitaarteadused100,0
AsutusRollPeriood
Tallinna Ülikool, Humanitaarteaduste instituutkoordinaator01.01.2019−31.12.2020
PerioodSumma
01.01.2019−31.12.20208 000,00 EUR
8 000,00 EUR

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi juures asub 2014. aastal loodud teaduslik interdistsiplinaarne uurimisrühm Eesti kirjandus- ja kultuuriuuringute keskus (EKKUK), mis ühendab nii Tallinna Ülikooli kui ka teiste ülikoolide ja uurimisasutuste uuema Eesti kirjanduse, teatri ja visuaalkultuuri uurijaid ja vastavat erialast teavet. Uurimisrühm keskendub uuema Eesti kirjanduse, teatri ja visuaalkultuuri võrdlevale uurimisele. Tegemist on ainsa töörühmaga Eestis, mis ühendab kirjakultuuri, teatri, filmi ja visuaalkunsti uurijaid. Projekti eesmärgiks on uurimisrühma tugevdamine ja arendamine, selleks jätkates Eesti nüüdiskultuuri uurimist, teadustöö publitseerimist, teadusürituste korraldamist ja publikatsiooniseeria „Etüüde nüüdiskultuurist“ väljaandmist ning taotledes oma tegevuseks lisaks erinevat projektirahastust. Projekti kaasfinantseeritakse Kultuurkapitali, programmide „Eesti keel ja kultuurimälu II“ ning „Eestikeelsed kõrgkooliõpikud“ vahenditest.
Centre for Estonian Literature and Culture Studies (CELCS) is established at the School of Humanities, Tallinn University in 2014. The Centre unites reseachers of contemporary Estonian literature, theatre and visual arts from Tallinn University as well as from other Estonian universities and research institutions. The research group focuses on the comparative research of contemporary Estonian literature, theatre and visual arts. In this sense this is an unique research team in Estonia. Tha aim of the project is to develop and strengthen the research team, continuing to carry out research about the newest Estonian culture and to publish research results, organizing academic seminars and conferences, publishing series of volumes „Studies in Contemporary Culture“ and applying for various research grants.
KirjeldusProtsent
Alusuuring100,0
AsutusRollRiikTüüpKommentaar
Tartu Ülikoolpartnerülikool
Eesti Kunstiakadeemiapartnerharidusasutus
Eesti Kirjandusmuuseumpartnermuu