Aasia uuringute koda Eestis (AUKE, www.auke.ee) on kaasaegse Aasia majanduse, poliitika ja
ühiskondade mõistmiseks ja uurimiseks 2014. aastal loodud ülikoolide poolt juhitud üksus, mis
arendab koostööd Eestis Aasia suunal tegutsevate huvigruppidega – kelleks on ülikoolid, ettevõtlus, riik ja kodanikuühiskond – tõstmaks Eesti võimekust Aasia suunal. AUKE eestvedaja ja juhtivpartner on Tallinna Ülikool ning tegevuse aluseks Eesti ülikoolides Aasia majanduse, poliitika ja ühiskondade teemal teadustööga tegelevate teadlaste koondumine ühte võrgustikuna tegutsevasse struktuuri.
Kahe tegutsemisaasta jooksul on AUKE omandanud kindla koha Eestis kaasaegse Aasia ühiskondade, poliitika ja majandusega seotud teadusteemade ja koostöö edendamises nii riigi, ettevõtjate kui kodanikuorganisatsioonidega.
Projekti eesmärgid:
(1) Eestis kaasaegsete Aasia ühiskondade, poliitika ja majanduse teemaliste
teadusuuringute toetamine ja tugevdamine koostöös ja koordineeritult ülikoolidega
Eestis ja rahvusvaheliselt; Aasia suunaliste konkreetsete uurimisvaldkondade
arendamine.
(2) Aasia uuringute viimine kooskõlla Eesti arengu vajadustega Aasia turgude, poliitikate ja ühiskondade paremaks tundmiseks koostöös Eesti avaliku, era- ja kolmanda sektoriga, pakkudes ühiskondlikele probleemidele interdistsiplinaarseid teaduspõhiseid lahendusi.
Projekt on uudne seetõttu, et adresseerib korraga ja integreeritult sageli eraldi sõnastatud eesmärke nagu uurimisvaldkonna arendus, teaduse populariseerimine ning koostöö avaliku ja erasektoriga ning teiste avaliku elu valdkondadega. Aasia suunalise teaduse populariseerimine on läbi avaliku ja erasektori kaasamise lahutamatu osa AUKE tegevustest, mis omakorda toob ülikooli(desse) uusi huvilisi, niiviisi Aasia uuringuid tugevdades.