"Muu" projekt K105
K105 "Loodus-, ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) valdkonna gümnaasiumi valikkursuste õppekomplektid "Rakenduste loomine ja programmeerimise alused” (18.04.2011−31.05.2013)", Jüri Vilipõld, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Infotehnoloogia teaduskond, Informaatikainstituut, Tarkvaratehnika õppetool.
K105
Loodus-, ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) valdkonna gümnaasiumi valikkursuste õppekomplektid "Rakenduste loomine ja programmeerimise alused”
STEM (science, technology, engineering and mathematics) learning kits for optional courses of gymnasiums "Creation of Applications and the Basics of Programming"
Loodus-, ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) valdkonna gümnaasiumi valikkursuste õppekomplektid "Rakenduste loomine ja programmeerimise alused”
18.04.2011
31.05.2013
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.6. ArvutiteadusedP175 Informaatika, süsteemiteooria1.1. Matemaatika ja arvutiteadus (matemaatika ja teised sellega seotud teadused: arvutiteadus ja sellega seotud teadused (ainult tarkvaraarendus, riistvara arendus kuulub tehnikavaldkonda)35,0
4. Loodusteadused ja tehnika4.6. ArvutiteadusedP170 Arvutiteadus, arvutusmeetodid, süsteemid, juhtimine (automaatjuhtimisteooria)1.1. Matemaatika ja arvutiteadus (matemaatika ja teised sellega seotud teadused: arvutiteadus ja sellega seotud teadused (ainult tarkvaraarendus, riistvara arendus kuulub tehnikavaldkonda)45,0
2. Ühiskonnateadused ja kultuur2.10. KasvatusteadusedS270 Pedagoogika ja didaktika5.3. Haridusteadused20,0
AsutusRiikTüüp
SA Archimedes
PerioodSumma
18.04.2011−31.05.2013101 245,96 EUR
101 245,96 EUR
programm TeaMe

Projekti üldeesmärk on mitmekesistada loodus-, täppisteaduste ja tehnoloogia valdkonnas õppimist gümnaasiumi tasandil, arendades välja tänapäevaseid teadmisi ja oskusi pakkuvate õppekursuste õpetamiseks vajalikud õppematerjalid ja -keskkonnad (õppekomplektid). Õppekomplektid toetavad oluliste teadmiste ja praktiliste oskuste omandamist teadmistepõhises ühiskonnas. Kursuses käsitletakse rakenduste loomise põhimõtteid, modelleerimise, algoritmimise ja programmeerimise aluseid. Oluline koht on koostavates materjalides ja uurimustes õpetamise metoodikal ja didaktikal.
General aim of the project is to diversify learning of STEM (science, technology, engineering and mathematics) in optional courses on gymnasium level, developing contemporary learning kits (learning materials and environments) affording up-to-date knowledge and skills. Learning kits support the acquirement of essential knowledge and practcial skills in knowledge-based society. During the course the main principles of creating of applications, modeling, programming, algorithming are handled. Teaching methodology and didactics have Important place in the created learning materials, learning kits and research.
KirjeldusProtsent
Rakendusuuring20,0
Katse- ja arendustöö80,0