"Muu" projekt G4852
G4852 "Elektriajamite ja jõupooljuhtmuundurite parameetrite diagnostika talitluse tõhustamiseks ja töökindluse suurendamiseks (1.01.2001−31.12.2003)", Juhan Laugis, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Energeetikateaduskond, Elektrotehnika instituut, Elektriajamite ja elektrivarustuse õppetool.
ETF4852
G4852
Elektriajamite ja jõupooljuhtmuundurite parameetrite diagnostika talitluse tõhustamiseks ja töökindluse suurendamiseks
Diagnostics of electrical drives and power electronics converters for improvement of operation and reliability
Elektriajamite ja jõupooljuhtmuundurite parameetrite diagnostika talitluse tõhustamiseks ja töökindluse suurendamiseks
1.01.2001
31.12.2003
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.8. Elektrotehnika ja elektroonikaT170 Elektroonika 2.2. Elektroenergeetika, elektroonika (elektroenergeetika, elektroonika, sidetehnika, arvutitehnika ja teised seotud teadused)50,0
4. Loodusteadused ja tehnika4.8. Elektrotehnika ja elektroonikaT190 Elektrotehnika 2.2. Elektroenergeetika, elektroonika (elektroenergeetika, elektroonika, sidetehnika, arvutitehnika ja teised seotud teadused)50,0
AsutusRiikTüüp
Sihtasutus Eesti Teadusfond
PerioodSumma
01.01.2001−31.12.2003240 000,00 EEK (15 338,80 EUR)
15 338,80 EUR
Eesti Teadusfond - > ETF uurimistoetus

"Maailmas toimuva elektriajamite ja joupooljuhtmuundurite kiire arenguga kaasaskäimiseks ning vastavasisulises tipptasemel teadustöös osalemiseks kavatseb TTÜ elektriajamite ja jouelektroonika instituut jätkata uurimistööd eelmiste ETF grantidega finantseeritud teemade pohisuunal, s.o. täiustada elektriajamite ja joupooljuhtmuundurite juhtimissüsteeme ja suurendada nende töökindlust. Uurimistöö eesmärk on 1)uurida elektriajamite ja joupooljuhtmuundurite parameetrite sidustalitluses identifitseerimise voimalusi ning luua ajami parameetrite diagnostika- ja adaptiivjuhtimissüsteem; 2)osaleda maailmatasemel elektriajamite ja joupooljuhttehnika alase oskusteabe väljatöötamisel ning kasutada seda nii bakalaureuse-, magistri- ja doktorioppes kui ka inseneride täiendoppes; 3)luua uusi tohusaid, nüüdistehnika nouetele vastavaid eritüübilisi joupooljuhtmuundureid, mida saaks toota ja rakendada Eestis; 4)publitseerida teadustöö tulemused eestikeelses monograafias."
"The main aim is to continue the investigations financed by the Estonian Science Foundation in the field of modern electrical drives and power converters and to participate in international scientific cooperation. The main purposes of the investigations are 1.To investigate possibilities of on-line identification and diagnostic of electrical drives and power converters and to develop new diagnostics adaptive control systems for electrical drives. 2.To participate in the international scientific cooperation and to develop modern know-how in the field of electrical drives and power electronic; to use the new knowledge in the study process. 3.To develop modern effective special purpose power converters, which can be produced and used in Estonia. 4.To publish a monograph covering the results of the investigations."
KirjeldusProtsent
Alusuuring20,0
Rakendusuuring60,0
Katse- ja arendustöö20,0