See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Horisont 2020 programm" projekt MSVUH20024R
MSVUH20024R (871018) "CORE – Lapsed internetis: teadus ja tõendid. Teadmusbaas lastest ja noortest digimaailmas (1.01.2020−31.12.2022)", Veronika Kalmus, Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, ühiskonnateaduste instituut.
871018
MSVUH20024R
CORE – Lapsed internetis: teadus ja tõendid. Teadmusbaas lastest ja noortest digimaailmas
CORE - Children Online: Research and Evidence. A knowledge base on children and youth in the digital world
CORE
1.01.2020
31.12.2022
Teadus- ja arendusprojekt
Horisont 2020 programm
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
2. Ühiskonnateadused ja kultuur2.14. Kommunikatsiooni- ja infoteadusedS265 Meedia ja kommunikatsiooniteadused5.8 Meedia ja kommunikatsioon50,0
2. Ühiskonnateadused ja kultuur2.11. SotsiaalteadusedS210 Sotsioloogia 5.4 Sotsioloogia50,0
AsutusRiikTüüp
Euroopa Komisjon
PerioodSumma
01.01.2020−31.12.202288 996,50 EUR
88 996,50 EUR

Koordineerimis- ja tugitegevuste (CSA) projekti „Lapsed internetis: teadus ja tõendid. Teadmusbaas lastest ja noortest digimaailmas (CORE)“ üldine eesmärk on kontseptualiseerida, rakendada ja levitada ulatuslikke alusteadmisi tehnoloogiliste muutuste mõjust lastele ja noortele. CORE teadmusbaasi tõendusmaterjal katab laia teemade ringi, mis on seotud tehnoloogiliste muutuste mõjuga lastele ja noortele, sealhulgas IKT mõjuga nende tervisele, elustiilidele, kaasatusele ja digitaalsele kodanikuosalusele, heaolule, turvalisusele ja julgeolekule. See hõlmab kõikides EL liikmesmaades ja mitmes teises Euroopa riigis tehtud uuringuid, võttes seega arvesse olulisi kultuuri-, poliitilisi ja meediaga seotud kontekste. See teadmusbaas aitab teadlastel määratleda olulised uurimistühikud ja kasutada olemasolevaid uuringuid ja andmeid. Samas aitab see kontekstualiseerida empiirilist tõendusmaterjali, pakkudes teoreetilisi, metodoloogilisi ja eetilisi refleksioone ja juhiseid. CORE teadmusbaasist saab oluline kese ka poliitikakujundajatele ja haridustegelastele: see määratleb erilist tähelepanu väärivad võtmeküsimused ja annab juurdepääsu põhjalikule andmebaasile, luues seega olulise aluse poliitikasoovitustele ja (poliitilistele) otsustusprotsessidele. Arendusprotsessi kaasatakse aktiivselt erinevaid huvipooli, kujundamaks platvormi nende erihuvidele vastavalt. Kõigi projektitegevuste eesmärk on arendada innovaatilist, dünaamilist ja kestlikku taristut CORE platvormil, mis jääks toimima ka pärast CSA-projekti lõppu.
The overall objective of this Coordination and Support Action (CSA) “Children Online: Research and Evidence (CORE)” is to conceptualise, implement and disseminate a comprehensive knowledge base on the impact of technological transformations on children and youth. The CORE knowledge base will provide evidence on a broad range of topics related to the impact of technological transformations on children and youth including their health, lifestyles, participation and digital citizenship, wellbeing, safety, and security as affected by ICT. It will refer to research from all EU Member States and a number of other European countries and thus consider relevant cultural, political, and media-related contexts. This knowledge base will help researchers to identify important research gaps and to make use of existing research and data. At the same time, it will help to contextualise empirical evidence by offering theoretical, methodological, and ethical reflections and guidelines. The CORE knowledge base will also be an important focal point for policy-makers and educational actors by identifying key issues that deserve special attention, providing access to a solid database and thus providing an important basis for policy recommendations and (policy) decision-making processes. Various stakeholder groups are actively involved in the development process in order to tailor the platform to their specific needs. All activities of the project aim to develop an innovative, dynamic and sustainable infrastructure with the CORE platform that will last beyond the duration of the CSA.
KirjeldusProtsent
Alusuuring50,0
Rakendusuuring50,0
AsutusRollRiikTüüpKommentaar
EUN PARTNERSHIP AISBLpartnerBelgia Kuningriikettevõte
HANS-BREDOW-INSTITUT FUR MEDIENFORSCHUNG AN DER UNIVERSITAT HAMBURGkoordinaatorSaksamaa Liitvabariikülikool
HASKOLINN A AKUREYRIpartnerIslandi Vabariikülikool
LONDON SCHOOL OF ECONOMICS AND POLITICAL SCIENCEpartnerSuurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriikülikool
Takepart media & science GmbHpartnerSaksamaa Liitvabariikettevõte
TAMPEREEN KORKEAKOULUSAATIO SRpartnerSoome Vabariikülikool
Technological University DublinpartnerIirimaaülikool
UNIVERSITETET I OSLOpartnerNorra Kuningriikülikool