See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt TKA
TKA "Tehnilise kunstiajaloo kui distsipliini arendamine kultuuripärandi analüüsiks Eestis (1.01.2015−31.12.2020)", Hilkka Hiiop, Eesti Kunstiakadeemia.
TKA
Tehnilise kunstiajaloo kui distsipliini arendamine kultuuripärandi analüüsiks Eestis
Development of the Discipline of Technical Art History for the Analysis of Cultural Heritage in Estonia
1.01.2015
31.12.2020
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
2. Ühiskonnateadused ja kultuur2.5. KunstiteadusH314 Kunstiteoste säilitamine ja restaureerimine6.3. Muud humanitaarteadused (filosoofia - s.h. teaduse ja tehnika filosoofia, kunstiteadused, kunstiajalugu, kunstikriitika, maalikunst, skulptuur, muusikateadus, teatriteadus, religioon, teoloogia jne.)100,0
AsutusRollPeriood
Eesti Kunstiakadeemiakoordinaator01.01.2015−31.12.2020
PerioodSumma
01.01.2016−31.12.201643 380,00 EUR
43 380,00 EUR
Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Kunstimuuseumi ühisrahastus

Tehniline kunstiajalugu on interdistsiplinaarne pärandi uurimise valdkond, mis ühendab humanitaar- ja reaalteaduste meetodid ning rakendab kaasaegseid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) vahendeid andmete kogumisel, töötlemisel, arhiveerimisel, kontekstualiseerimisel ning visualiseerimisel. Eestis on see uus ja suure potensiaaliga distsipliin. Projekti eesmärk on kaardistada, testida ja arendada valdkonna uurimisvõimekust ning -ressursse, kombineerides tehnilise ja traditsioonilise kunstiajaloo uurimismeetodid ning IKT võimalused. Projekti lõppeesmärgiks on luua erinevate spetsialistide ja teadusasutuste vaheline toimiv võrgustik, mis pakub pärandi tehniliseks uurimiseks vajalikku oskusteavet ning aparatuuri kultuuripärandiga tegelevale valdkonnale nii Eestis kui rahvusvaheliselt.
Technical art history is an interdisciplinary field of heritage studies combining methods from arts and sciences and uses contemporary information and communication technology (ICT) for acquiring, processing, archiving, contextualising and visualisation of data. This discipline is just emerging in Estonia and has a great potential. The aim of this project is to map, test and develop the capacity and resources in this field through the combination of technical and conventional art historical investigation as well as ICT resources. The final objective of the project is to develop a functioning network of different specialists and scientific institutions which provides the necessary knowhow and instruments for technical investigation for the field of cultural heritage both in Estonia and outside.