See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Horisont 2020 programm" projekt 774548
774548 "Teadus ja tehnoloogia lapseea ülekaalulisuse poliitikas (1.06.2018−31.05.2022)", Eha Nurk, Tervise Arengu Instituut.
774548
Teadus ja tehnoloogia lapseea ülekaalulisuse poliitikas
Science and Technology in childhood Obesity Policy
STOP
1.06.2018
31.05.2022
Teadus- ja arendusprojekt
Horisont 2020 programm
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
3. Terviseuuringud3.6. RahvatervishoidB680 Rahvatervishoid, epidemioloogia3.3 Terviseteadused100,0
AsutusRollPeriood
Tervise Arengu Instituutpartner01.06.2018−31.05.2022
PerioodSumma
01.06.2018−31.05.2022132 463,00 EUR
132 463,00 EUR

Projekt koondab mitmeid tervishoiu ja toidusektori peamisi osapooli, et luua teaduslikult põhjendatud ja poliitiliselt asjakohased tõendid tegurite kohta, mis on andnud oma panuse lapseea ülekaalulisuse levikule Euroopa riikides ja alternatiivsete poliitikavalikute mõju kohta. Projekti tulemiks on: a. Indikaatorite kogum ja mõõdikute raamistik lapseea ülekaalulisuse ulatuse, selle determinantide ja mõjude korrapäraseks jälgimiseks kõikides Euroopa riikides; b. Poliitikakujundamise tööriistad, mis pakuvad praktilisi juhiseid ja vahendeid tõhusa ja jätkusuutliku poliitika ja meetmete kavandamiseks ja rakendamiseks valitsuse ja erasektori poolt; c. Uuenduslik, tõenduspõhine ja mitut osapoolt hõlmav raamistik, et võimaldada ja edendada peamiste osalejate ühiseid arusaamu probleemidest ja lahendustest. Raamistik tugineb struktureeritud protsessile, mis võimendaks kognitiivset kaardistamist ja empiiriliste andmete abil valideeritud poliitilisi simulatsioone ja andes üksikutele osalejatele võimaluse toimida kokkulepitud aruandekohustuse ja järelevalve raamistikus. Projekt loob õigeaegsed, kõikehõlmavad ja poliitiliselt asjakohased meetmed lapseea ülekaalulisuse kohta kõikides Euroopa riikides; annab uued multidistsiplinaarsed tõendid lapseea ülekaalulisuse peamiste determinantide rolli kohta, rõhutades lapsi ümbritsevate eri keskkondade rolli mitme EL lastekohordide multidimensionaalsete mõõtmiste põhjal, sealhulgas ülekaalulisuse epigeneetilised ja bioloogilised mediaatorid. Hinnatakse ka poliitikate ja meetmete mõju lapseea ülekaalulisusele, võttes aluseks tähelepanekud samades lastekohortides, ning tervise-, sotsiaal- ja majandustulemuste poliitikate simulatsioonid.
The project will bring together a range of key health and food sector actors to generate scientifically sound and policy-relevant evidence on the factors that have contributed to the spread of childhood obesity in European Countries and on the effects of alternative policy options available to address the problem. The project will generate timely, comprehensive and policy-relevant measures of childhood obesity in all European countries; it will generate new trans-disciplinary evidence of the role of key determinants of childhood obesity, emphasising the role of different environments surrounding children, from analyses of detailed multi-dimensional measurements taken on several established EU children cohorts, including epigenetic and biological mediators of obesity; it will assess the impacts of policies and actions to address childhood obesity based on observations in the same children cohorts and policy simulations of the health, social and economic outcomes of policies.