See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt EITSA8
EITSA8 "Sardsüsteemide õppe-ja teaduslabori loomine" (1.07.2009−30.11.2012); Vastutav täitja: Gert Jervan; Tallinna Tehnikaülikool (partner), Tallinna Tehnikaülikool, Infotehnoloogia teaduskond, Arvutitehnika instituut (partner); Finantseerija: Eesti Infotehnoloogia SA (EITSA); Eraldatud summa: 166 170 EUR.
EITSA8
Sardsüsteemide õppe-ja teaduslabori loomine
Development of the embedded systems research lab
Sardsüsteemide õppe-ja teaduslabori loomine
1.07.2009
30.11.2012
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
siseriiklik leping
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.6. ArvutiteadusedT120 Süsteemitehnoloogia, arvutitehnoloogia1.1. Matemaatika ja arvutiteadus (matemaatika ja teised sellega seotud teadused: arvutiteadus ja sellega seotud teadused (ainult tarkvaraarendus, riistvara arendus kuulub tehnikavaldkonda)100,0
AsutusRiikTüüp
Eesti Infotehnoloogia SA (EITSA)
PerioodSumma
01.07.2009−30.11.20122 600 000,00 EEK (166 170,29 EUR)
166 170,29 EUR

Projekti eesmärgiks on luua Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) arvutitehnika instituudi juurde sardsüsteemide õppe- ja teaduslabor, mis toetaks uut loodavat sardsüsteemide professuuri ning teostaks ja arendaks õppe- ning teadustööd sardsüsteemide valdkonnas. Loodav labori õppe- ja teadustöö hõlmab sardsüsteemide arhitektuure, analüüsi, modellerimist, disaini ja implementatsiooni, kaasa arvatud multiprotsessorsüsteemid, kiipsüsteemid ja -võrgud, rekonfigureeritavad süsteemid, riistvara-tarkvara koosdisain ning madala energiatarbega süsteemide disain. Plaanitakse arendada sidemeid signaalitöötluse ja biomeditsiinitehnika valdkondadega. Labori loomise esmaseks eesmärgiks on uuele loodavale sardsüsteemide professuuri toetava vajaliku kriitilise inimmassi kaasamine, mis võimaldaks õppetööd ja praktiliste oskuste andmist kõigil tasemetel üliõpilastele, täienduskoolituse raames ka lähedaste valdkondade spetsialistidele. Teiseks, aga mitte vähem tähtsamaks eesmärgiks on uurimis-, arendus- ja konsultatsioonitegevus antud valdkonnas, seejuures eriti silmas pidades doktorantide teadustööd ja selle juhendamist. Ning kolmandaks eesmärgiks on uudse labori infrastruktuuri loomine, mis sisaldaks uusi ja atraktiivseid seadmeid sardsüsteemide õppimiseks. Labori loomiseks ja arendamiseks moodustatakse töörühm arvutisüsteemide ja digitaalsüsteemide teadlastest ning spetsialistidest.
The objective of the project is to develop at the Department of Computer Engineering a dedicated research lab for embedded systems research. It will support the activities of recently appointed embedded systems professorship and would enable R&D in the area of embedded systems. The new lab will enable research in the following areas: embedded systems architectures, analysis, modellin, design and implementation, including MPSoCs, NoCs, FPGA-based systems, HW/SW codesign and low-power systems. The research will be connected to the research performed in the areas of DSPs and biomedical technology. The main objective of the new lab is to provide the necessary personnel to support the newly appointed professor and to conduct R&D, supervision and teaching in the area of embedded systems. Another aspect is to develop the lab infrastructure necessary for these activities.
KirjeldusProtsent
Alusuuring80,0
Rakendusuuring20,0