See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt SMVSF18059
SMVSF18059 "Liikuma kutsuv kool – laste ja noorte liikumisprogrammi arendamine (1.01.2018−31.12.2018)", Merike Kull, Tartu Ülikool, Meditsiiniteaduste valdkond, sporditeaduste ja füsioteraapia instituut.
SMVSF18059
Liikuma kutsuv kool – laste ja noorte liikumisprogrammi arendamine
Schools in motion - developing the physical activity program for children and youth
LKK2018
1.01.2018
31.12.2018
Õppearendusprojekt
Muu
AsutusRiikTüüp
Hasartmängumaksu nõukoguEesti Vabariik
PerioodSumma
01.01.2018−31.12.2018230 000,00 EUR
230 000,00 EUR
Hasartmängumaksu nõukogu

Projekti kaugeesmärgiks on: Eesti laste ja noorte istumisaja vähendamine ja liikumisaktiivsuse suurendamine koolipäeva jooksul arendades ja rakendades liikumisaktiivsust toetavaid meetmeid koolikeskkonnas. Käesoleva projekti raames arendatakse laste ja noorte liikumisprogrammi. Liikumisprogrammi arendus toimub läbi tegevusuuringu, kümnest koolist koosneva võrgustikus ning piloteerides arendatavaid tegevusi võrgustikus ning mõõtes muutusi võrgustikus. Projekti tegevused on sisendiks programmi laiendamiseks ja edasiseks arendamiseks. Projekti raames tehtavad tegevused on: - Liikuma Kutsuva Kooli (LKK) pilootvõrgustiku arendamine tuginedes teaduspõhistele meetoditele ning mis toetaks võrgustikus osalevaid koole õpilaste liikumisaktiivsuse võimaluste loomisel koolipäeva jooksul; - LKK laienemise piloteerimine uutes koolides; - LKK võrgustiku eesmärkide ja tegevuste nähtavuse tagamine, mis soodustab õpilaste liikumisaktiivsust toetavate sotsiaalsete praktikate toimimist nii võrgustiku sees kui ühiskonnas laiemalt; - liikumisprogrammi sisuelementide teaduspõhine arendus, mis on suunatud kooli personali muutustevalmiduse, motivatsiooni ja oskuste suurendamisele, õpilaste istumisaja vähendamisele ja liikumisaktiivsuse suurendamisele koolipäeva jooksul; - liikumisprogrammi sisuelementide teaduspõhine arendus, mis on suunatud õpilaste istumisaja vähendamisele ja liikumisaktiivsuse suurendamisele I - III kooliastme ainetundides ning vahetundides; - tegevusuuringu teostamine programmi rakendatavuse hindamiseks; - uuringu teostamine õpilaste ja koolipersonali liikumisaktiivsuse näitajate mõõtmiseks koolipäeval; - ettepanekute tegemine õpilaste ja kooli vajadustega kooskõlas oleva liikumisprogrammi edasiseks arendamiseks.