See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Eesti Teadusfondi uurimistoetus (ETF)" projekt ETF6797
ETF6797 "Individualismi ja kollektivismi olemus (1.01.2006−31.12.2007)", Anu Realo, Tartu Ülikool.
ETF6797
Individualismi ja kollektivismi olemus
On the nature of individualism and collectivism
1.01.2006
31.12.2007
Teadus- ja arendusprojekt
Eesti Teadusfondi uurimistoetus (ETF)
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
2. Ühiskonnateadused ja kultuur2.8. Psühholoogia601 5.1. Psühholoogia ja tunnetusteadused100,0
AsutusRollPeriood
Tartu Ülikoolkoordinaator01.01.2006−31.12.2007
PerioodSumma
01.01.2006−31.12.2006150 000,00 EEK (9 586,75 EUR)
01.01.2007−31.12.2007150 000,00 EEK (9 586,75 EUR)
19 173,50 EUR

Käesoleva projekti peamine eesmärk on inglisekeelse raamatu kirjutamine, mis keskendub individualismi ja kollektivismi olemusele. Raamat võtaks kokku minu varasema teoreetilise ja empiirilise uurimistöö, mida olen nimetatud kahte konstrukti uurides teinud. Selles raamatus kavatsen ühendada psühholoogide ja sotsiaalteadlaste poolt kogutud empiirilise materjali ning individualismi ja kollektivismi antropoloogilised ning ajaloolised käsitlused. Millised on individualismi ja kollektivismi kesksed (kõige tähtsamad) omadused? Kuidas on ajaloos lahendatud üksikindiviidi ja kollektiivi vahel eksisteerivat pinget? Kuidas erinevad individualismi ja kollektivismi käsitlused psühholoogias nende konstruktide käsitlustest sotsiaalteadustes? Milline on seos individualismi ja moderniseerumise vahel? Kas kultuurid kannavad endas üheaegselt nii individualistlikke kui kollektivistlikke jooni? Kuidas on omavahel seotud individualism ja sotsiaalne kapital? Need on vaid mõned küsimused, mida kavatsen oma raamatus käsitleda. Raamatu kirjutamisega seonduvalt on kavas ka üks empiiriline uurimus, mis keskendub religiooni ja kultuuri mõju uurimisele suhtumises materiaalsetesse väärtustesse. Nimetatud projekti tulemuste abil oleks võimalik saada olulist lisainformatsiooni individualismi ja kollektivismi konstruktide kultuurilise ja religioosse tausta kohta.
The main aim of this project is to write an English-language book on the nature of individualism and collectivism. The book will be the final stage of my long-term theoretical and empirical work on these constructs. In this book I will combine the empirical material collected by psychologists and social scientists during the past two-three decades with anthropological and historical evidence. What are the essential attributes of individualism and collectivism? What are the historically different ways to solve the tension between the individual and the collective? How are individualism and collectivism conceptualized in psychology in comparison to how the constructs are usually seen and understood in the social sciences? What is a relationship between individualism and modernization? Do cultures include both individualist and collectivist tendencies? How are individualism and collectivism related to social capital? These are just some questions I will discuss in my book. In relation to the writing of the book, an empirical study has been designed which will focus on the impact of culture and religion on materialistic values. The results of this study would add important insights into the religious and historical background of the individualism-collectivism constructs.