See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt G4864
G4864 "Pulber- ja lokaalgalvaanika pinnete talitluskarakteristikute ning tehnoloogia uurimine (1.01.2001−31.12.2002)", Toomas Pihl, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Mehaanikateaduskond, Mehhatroonikainstituut, Mehhanosüsteemide komponentide õppetool.
ETF4864
G4864
Pulber- ja lokaalgalvaanika pinnete talitluskarakteristikute ning tehnoloogia uurimine
The dependence of functional characteristics and technology of powder and selective plated coatings
Pulber- ja lokaalgalvaanika pinnete talitluskarakteristikute ning tehnoloogia uurimine
1.01.2001
31.12.2002
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.12. Protsessitehnoloogia ja materjaliteadusT450 Metallitehnoloogia, metallurgia, metallitooted 2.3. Teised tehnika- ja inseneriteadused (keemiatehnika, lennundustehnika, mehaanika, metallurgia, materjaliteadus ning teised seotud erialad: puidutehnoloogia, geodeesia, tööstuskeemia, toiduainete tehnoloogia, süsteemianalüüs, metallurgia, mäendus, tekstiilitehnoloogia ja teised seotud teadused).100,0
AsutusRiikTüüp
Sihtasutus Eesti Teadusfond
PerioodSumma
01.01.2001−31.12.200297 000,00 EEK (6 199,43 EUR)
6 199,43 EUR
Eesti Teadusfond - > ETF uurimistoetus

TTÜ-s on uuritud pulberpindeid üle 15 aasta. Antud valdkonnas läbiviidavate uuringute ja arendustöö tulemusena on voimalik tosta aparaatide, masinate ja mehhanismide töö-ja korrosioonikindlust. Mitmesugused pindamisandmed voimaldavad tugevdada uusi voi taastada kulunud detaile, milledele esitatakse korgendatud nouded kovadus, temperatuur, kulumis- ja korrosioonikindlus ning sellest saadav majanduslik efekt on märkimisväärselt suur. Käesoleva projekti eesmärk on uurida pindamistehnoloogiaid ning kasutada erinevate pindamismooduste kombinatsioone. Kasutades mitut meetodit koos, saame suurendada gaastermiliste pinnete nakketugevust korrosioonikindlust ja vähendada poorsust. Projekti eesmärgiks on kaasajastada kaarpindamisseadmeid, millede osatähtsus pindamistehnikas on kogu maailmas tousnud tänu täiustustele toiteallikais ja poletite uudsetele konstruktsioonidele. Pihustuspinnete uurimisega haakub tihedalt fluorpolümeersete- ja lokaalgalvaanika pinnete uurimine. Arendustegevuses on tähtis, et oleks voimalik valida erinevate pindamistehnoloogiate vahel, tagamaks maksimaalselt head tulemust. Projekti autori doktoritöö teema on seotud pinnete tehnoloogia ja omaduste uurimisega ning seepärast pakub erilist huvi etteantud tingimustes töötavate pinnete valmistamistehnoloogiate väljatöötamine ja valiku pohimotted. Pindamistehnoloogia kontrollitavus parandab oluliselt pinnete omadusi ning saadud tulemusi saab rakendada erinevates tehnika valdkondades ja vabariigi tööstusettevotetes. Uuritavate pinnete kasutusala on voimalik laiendada elektroonika, elektrotehnika ja meditsiini valdkondades.
The aim is to get a new type of powder coatings and investigate exactly the technology of those, to make the experimental models and to give them for testing. Basically the coatings will be two kinds: consisting WC-Co, Cr2O3 and Al2O3 for working in abrasive conditions and another type of coatings working in sliding condition, for example bearings, brakes, clutches and other. In this coatings is very determine the possibility to lead exactly the technology, for example the influence of temperature and time to structure during coating process. At same time we want to use the results of investigation in the enterprises of paper, energy and the different fields of machinery.
KirjeldusProtsent
Alusuuring20,0
Rakendusuuring50,0
Katse- ja arendustöö30,0