Projekti eesmärk on kahe veetaseme automaatanduri ja kolme elektrijuhtivuse automaatanduri soetamine.
Veetaseme ja elektrijuhtivuse automaatandurid võimaldavad autonoomselt mõõta pikaajalisi, kõrge tiheduse ja kvaliteediga andmeridasid puurkaevudes, jõgedes ja järvedes. Eelmainitud parameetrid on aluseks kõikvõimalike veekeskkondades toimuvate protsesside kirjeldamisel ja modelleerimisel. Elektrijuhtivuse andureid on võimalik kasutada ka näiteks põhjavee trasseerimiskatsetel ja vooluveekogude vooluhulkade mõõtmisel soolaga.
Kaks veetaseme ja elektrijuhtivuse automaatandurite komplekti paigaldatakse Tuhala karstialal paiknevatesse pinna- ja põhjavee seirepunktidesse. Ühte vähemuuritud pinnavee seirepunkti paigaldatakse ainult elektrijuhtivuse automaatandur, et teha kindlasks vee päritolu.
Pinnavee-põhjavee vastastikmõjude valdkonnaga trgrlrvad TLÜ-s ökoloogia doktoranid Oliver Koit ja Marko Vainu. Oliver Koit alustas doktoriõpinguid 2016. aastal, ning tema uurimisvaldkondadeks on karst ja pinna-põhjavee vastastikmõjud. Oma doktoritöö, „Surface water and groundwater interaction in shallow karstic aquifers“, raames uurib Oliver pinna- ja põhjavee vastastikmõjusid Siluri-Ordoviitsiumi põhjaveekompleksi maapinnalähedastes karstunud veekihtides, mis on olulised joogi- ja tarbeveeallikad Põhja-Eestis. Projekti etalonalaks on valitud Tuhala karstiala, kus Oliver viis läbi ka oma magistriuuringu ja kogus edasisteks uuringuteks olulisi andmeid.
Projekti kaasfinantseeritakse Nataša Ravbari isiklikest vahenditest.
Upgrading the research capabilities of water environments of the School of Natural Sciences and Health by acquisition of automatic water level, conductivity and temperature data-loggers