See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt Lep12168
Lep12168 "Rekonstrueeritud korterelamute sisekliima ja energiatarbe seire ja analüüs ning ning nende vastavus standarditele ja energiaaudititele. (26.10.2012−31.03.2014)", Teet-Andrus Kõiv, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Ehitusteaduskond, Keskkonnatehnika instituut, Kütte ja ventilatsiooni õppetool.
Lep12168
Rekonstrueeritud korterelamute sisekliima ja energiatarbe seire ja analüüs ning ning nende vastavus standarditele ja energiaaudititele.
Monitoring and analyses of the indoor climate and energy consumption as well as meeting the standards and energy audits of newly refurbished apartment buildings.
Rekonstrueeritud korterelamute sisekliima ja energiatarbe seire ja analüüs ning ning nende vastavus standarditele ja energiaaudititele.
26.10.2012
31.03.2014
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
siseriiklik leping
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.15. Ehitus- ja kommunaaltehnikaT230 Hooneehitus2.1. Ehitusteadused (ehitusprojekteerimine, ehitustehnika, tööstus- ja tsiviilehitus ning teised seotud teadused)100,0
AsutusRiikTüüp
SA KredEx
PerioodSumma
26.10.2012−31.03.201419 990,00 EUR
19 990,00 EUR

Antakse objektiivne hinnang KredExi poolt väljastatud toetusega tehtud kompleksse renoveerimise töödele. Vähemalt ühe aasta vältel toimub viieteistkümnes rohelise investeerimisskeemi "Korterelamute renoveerimise toetus" raames remonditud elamus korterite energiatarbe ja sisekliima seire. Korterites mõõdetakse temperatuuri, suhtelist õhuniiskust ja süsihappegaasi sisaldust KredExi poolt välja antud logeritega. Kaks korda aastas mõõdetakse ventilatsiooni õhuvooluhulki. Energiatarbe seire hõlmab ruumide kütteks, sooja tarbevee valmistamiseks ja ventilatsiooniõhu soojendamiseks kuluva soojus- ja /või elektrienergia ning olmeelektri kulul, põhinedes korteriomaniku esindaja poolt esitatud andmetel. Elanike hinnang teostatud remonditöödele saadakse ankeetküsitlusega.
The aim of the current investigation is to give an objective assessment to the refurbishment works carried out using the green subsidies scheme. At least during one year the energy consumption and indoor quality in at least 15 apartment buildings will be monitored. Measured parameters include temperature, relative air humidity and content of carbon dioxide. Measurement devices will be provided by KredEx. Twice per year the flow rate of ventilation air is measured. Energy consumption study is based on data provided by the owners of the flats and includes heat and electricity used for heating the rooms, preparing hot water and heating ventilation air as well as electricity consumption. The opinion of the inhabitants about the quality of the refurbishment works will be obtained via questionnaire.
KirjeldusProtsent
Rakendusuuring70,0
Katse- ja arendustöö30,0