Eesti siseveekogude ja Läänemere vesikeskkonna kaitse ja eutrofeerumise vältimiseks on üheks olulisemaks eesmärgiks hästi toimivad reoveepuhastusjaamad. Toimiva puhasti üheks osaks on nõuetekohane heitvee kvaliteet ( ehk toimiv veepuhastusliin), teiseks oluliseks komponendiks on aga ka toimiv ja nõuetekohane settekäitlus ( ehk toimiv settekäitluse liin). 2014 aastal Tellis Keskkonnamimisteerium töö "Regionaalsete reoveesette käitlemise lahenduste väljatöötamine ja jäätmete lakkamise kriteeriumite väljatöötamine reoveesette kohta", mis oli üheks aluseks reoveesette jäätmete lakkamise määruse koostamiseks. Kõnealuune määrus "Reoveesettest toote valmistamise nõuded", jõustus 31.07.2017.
Käesoleva projekti eesmärk on läbi rakendusuuringu analüüsida ja katsetada jäätmete lakkamise teostatavust eesti vee-ettevõtete näidetel, töö tulemusena selgub jäätmete lakkamise praktilise teostamise "know-how" ning samuti võimalikud kitsaskohad. Uuring on kavandatud baseeruma Eestis enamlevinud settekäitlustehnoloogiate ( millel rakendamisel on eeldused, et jäätmete lakkamine on võimalik) analüüsimisel ning kokkulepped koostöö osas on olemas praktilisteks katsetusteks ka käesolevas taotluses nimetatud vee-ettevõtetega.
The project focusses on the quality of sewage sludge in Estonian water companies and its' perspectives to fulfil the quality criteria defined in the legislation for End of Waste. Different technologies are tested to facilitate and increase the alternatives for final usage of sewage sludge.
owncloud.ut.ee/owncloud/index.php/s/r2klsyi2wpn8wds#pdfviewer