Direktiivi 2000/60/EÜ alusel on vaja Eestis kehtestada erimeetmed vee reostamise vastu konkreetsete saasteainete või saasteainerühmadega, mis põhjustavad märkimisväärset ohtu veekeskkonnale või veekeskkonna kaudu, sealhulgas ohtu joogivee võtmiseks kasutatavale veele. Kuna põhilise reovete puhastamise meetodina kasutatakse tänapäeval bioloogilist puhastust, eemaldatakse veest põhiliselt neid reoaineid, mis lagunevad bioloogiliselt suhteliselt kergesti. Samas sisaldavad erinevad tööstuslikud reoveed saasteaineid, mis on biopuhastuse suhtes püsivad, ei lagune biopuhastusprotsessi käigus ega ka veekogudes ning veevooludes sealolevate organismide abil ja jäävad püsima vees või kogunevad põhjasettesse.
Selliste püsivate ja toksiliste ühenditega reostunud reovee osakaal on Eestis piirkonniti väga suur. Kõikides põlevkivi töötlevates ettevõtetes tekib tootmisprotsessist sõltuvalt spetsiifilise koostisega reovesi, mille töötlemisel ei saa üheselt üle kanda mujal maailmas väljatöötatud tehnoloogiaid. Sellest tulenevalt on vajalik panustada reovee-spetsiifiliste tehnoloogiate arendamisesse.
Uuringu eesmärgiks on täiustada reoveepuhastuse klassikalist skeemi (reovee eelsetitamine-aeroobne biopuhastus-järelsetitamine - anaeroobne biopuhastus) – oksüdatiivsete (osoonimine, O3/H2O2, H2O2/UV, Fenton protsess (H2O2/Fe), UV/TiO2 jt.) ja adsorptiivste protsessidega (tseoliitide või aktiivsöe doseerimine reovette), et kõrvaldada bioloogiliselt raskesti lagunevaid aineid (persistent organic pollutants), parandada BHT/KHT suhet ning reovee puhastusastet ja selle kaudu vähendada saastekoormust. Püsivate orgaaniliste saasteainete hulka kuuluvad väga erinevad saasteained (pestitsiidid, orgaanilised lahustid, PCB, antioksüdandid, farmatseutilised preparaadid, jt.) Oma püsivuse tõttu bioloogilise oksüdatsiooni suhtes läbivad nad biopuhastusprotsessi suures osas transiidina ning satuvad veekogudesse, pinnasesse, põhjavette ja sealt tagasi veeringlusse. Reovete puhastamisprotsessi täiendamine on hädavajalik siseveekogude, -voolude ning rannikuvete saastekoormuse vähendamiseks ning vastavate ökosüsteemide seisundi parandamiseks.