See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt MSHZU10056R
MSHZU10056R "MediaAct - meedia vastutus ja läbipaistvus Euroopas (1.02.2010−31.07.2013)", Halliki Harro-Loit, Tartu Ülikool, Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Ajakirjanduse, kommunikatsiooni- ja infoteaduste instituut.
MSHZU10056R
MediaAct - meedia vastutus ja läbipaistvus Euroopas
MediaAct - Media Accountability and Transparency in Europe
1.02.2010
31.07.2013
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
7.raamprogramm
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
2. Ühiskonnateadused ja kultuur2.14. Kommunikatsiooni- ja infoteadusedS265 Meedia ja kommunikatsiooniteadused5.4. Teised sotsiaalteadused (sotsiaal- ja kultuurantropoloogia, etnoloogia, demograafia, inim-, majandus- ja sotsiaalgeograafia, munitsipaal- ja regionaalplaneering, haldusjuhtimine, õigusteadus, lingvistika, politoloogia, sotsioloogia jne.100,0
AsutusRiikTüüp
Euroopa Komisjon
PerioodSumma
01.02.2010−31.07.201359 440,00 EUR
59 440,00 EUR

Võrdlev uurimus meedia vastuste ja läbipaistvuse kohta 12 Europpa ning 2 Aaraabia maa empiiriliste andmete baasil, mille eesmärgiks on ühtlasi hinnata meedia pluralismi Euroopas. Esmakordselt nii paljude riikide traditsioonilist eneseregulatsiooni süsteemi analüüsiv ning uusi, web-i keskkonnas arenevaid meediakriitilisi formaate võrdleva uurimuse sihiks on ajakirjanduskultuuri võrdlus poliitilise süsteemiga; nii ajakirjanike kui ajakirjanduse äripoole, kodanike vajaduste kriitiline analüüs. Prakiliseks väljundiks on meediapoliitika –alaste soovituste formuleerimine.
A comparative research project on media accountability and transparency in EU member states as indicators for media pluralism in Europe. The project will provide pioneer work in analysing the development and impact of established media accountability systems (i.e. press councils, ethics codes) as well as new media accountability systems emerging in the Internet (i.e. media criticism in blogs, online ombudsmen) on journalists and media managers in the various journalism cultures and media systems in Europe. The project will be a joint interdisciplinary effort of a team of 12 partners from Eastern and Western Europe as well as from the Arab world. The practical outcome of the project will be formulation of media-policy recommendations.
KirjeldusProtsent
Alusuuring50,0
Rakendusuuring50,0